Dr n. med. Robert Wendt

Specjalista Otorynolaryngolog, chirurg głowy i szyi

 

KIM JESTEM?

Decyzję o pozostaniu lekarzem podjąłem w Gimnazjum. Ogromny wpływ na to, że
chciałem leczyć ludzi miała sytuacja zdrowotna moich rodziców. W związku z powyższym spotkałem wielu lekarzy, wybitnych i wspaniałych. Niestety również beznadziejnych. Te kontakty rozpoczęły kształtowanie mojego wyobrażenia o byciu lekarzem. Wtedy zrozumiałem, że poza wiedzą ważne jest również bycie po prostu dobrym i empatycznym człowiekiem.

Ciekawostka:

Pamiętam jak dziś jeden dzień, gdy z rodzicami i wujkiem (przyjacielem ojca), który był lekarzem – pediatrą oglądaliśmy serial Ostry dyżur. Gdy na salę tamtejszego SOR wjeżdżał pacjent, ratownicy zdawali raport… Wujek natomiast oglądając jakby nigdy nic rzucał : “ Zrobią to i to bo jest mu tamto…” Dla mnie był to SZOK i FASCYNACJA. Ten dzień utkwił mi w pamięci jako dzień w którym zdecydowałem: Też tak chcę! – Zostanę lekarzem.

Udało się

W roku 2007 dostałem się na Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku (Gdański Uniwersytet Medyczny). Rozpoczęła się moja wielka medyczna przygoda. Studia zakończyłem w 2013 roku. Następnie przeniosłem się do Grudziądza. Rozpocząłem tutaj 13 miesięczny staż podyplomowy, podczas którego ostatecznie zdecydowałem, że zostanę Otolaryngologiem.

Dlaczego Otolaryngologia?

Bo jest to Super specjalizacja 😀 Umożliwiająca realizowanie się jako lekarz -niezabiegowo i jako chirurg – operacyjnie. Duży wpływ na wybór specjalizacji miał mój “drugi ojciec” (właściwie ojciec mojej żony 🙂), który był Laryngologiem i potrafił bardzo skutecznie przedstawić Laryngologię jako najlepszą specjalizację na świecie. Dzisiaj nie potrafię wyobrazić sobie, bym wybrał inną specjalizację. Specjalizację rozpocząłem w roku 2015, moim opiekunem specjalizacji został Dr n. med. Krzysztof Dalke Ordynator Oddziału Otolaryngologii grudziądzkiego szpitala.

Zostałem specjalistą

Rok 2022 – po przyjęciu tysięcy pacjentów, wykonaniu setek zabiegów i operacji,
odbyciu dziesiątek ciężkich laryngologicznych dyżurów …
… zdaniu Egzaminu pisemnego oraz ustnego…
Zostałem specjalistą Otorynolaryngologiem Chirurgiem Głowy i Szyii

Czy to koniec rozwoju?

No, zdecydowanie nie… 😀 Uczestniczę w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Wszystko po to by doskonalić umiejętności chirurga, by poszerzać i odświerzać wiedzę. Już podczas specjalizacji rozpocząłem swoja pracę naukową pod opieką mojego promotora prof. dr. hab. Pawła Burduka. Badałem wpływ różnych czynników na wyniki leczenia przewlekłego zapalenia zatok z polipami i bez polipów. Skutkiem tych badań była obrona rozprawy doktorskiej zatytułowanej “Wpływ zastosowania różnych rodzajów opatrunków nosowych na przebieg okresu pooperacyjnego po operacjach endoskopowych nosa i zatok”. Po skutecznej obronie rozprawy doktorskiej, Rada Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu nadała mi tytuł naukowy Doktora nauk medycznych.

MOJA WIZJA

Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w konferencjach i warsztatach, co pozwala mi stosować nowoczesne metody leczenia. W 2019 roku stworzyłem portal czasnaspanie.pl, aby wspierać osoby zmagające się z chrapaniem i bezdechem sennym, dostarczając im wiedzy oraz praktycznych porad.

Moja MISJA

Moim celem jest nie tylko leczenie, ale także edukacja pacjentów, aby lepiej rozumieli swoje schorzenia i podejmowali świadome decyzje dotyczące zdrowia. W ramach tego prowadzę również kanał na YouTube, gdzie dzielę się wiedzą i poradami na temat otorynolaryngologii oraz zdrowego snu.

Wywiady